nowocześnie urządzony salon

Urządzanie salonu – o czym trzeba pamiętać?

Salon to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. To w nim podejmujemy gości, spędzamy wspólnie z innymi domownikami wolny czas i odpoczywamy, nic więc dziwnego że jego aranżacja jest wyjątkowo istotna. Na co należy zwrócić uwagę podczas urządzania salonu?

Pokój dzienny musi być nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim funkcjonalny. Przesadzenie z meblami i gadżetami, zagracenie tego pomieszczenia nie jest dobrym wyjściem – lepiej postawić na mniejszą ilość mebli, ale skomponowanych w subtelny sposób. Warto tym samym zastanowić się, w jaki sposób chcemy najczęściej spędzać w nim czas. Kiedy ważne są dla nasz wspólne posiłki, dobrze zaaranżować w salonie miejsce do jedzenia, jeśli zamierzamy w nim jedynie wypoczywać, również zwróćmy uwagę na wygodne meble i kącik relaksu. Dobrze zaplanować wystrój zgodnie z naszym gustem, ale także w harmonii z resztą mieszkania, tak by poszczególne pomieszczenia nie „gryzły się” ze sobą. Warto zadbać o odpowiednio duże wejście do salonu i kolory, które odpowiadać będą naszym preferencjom, ale i czynnościom, do których przeznaczony będzie ten pokój. W salonie służącym do odpoczynku lepiej nie używać krzykliwych barw, a i subtelny wystrój na pewno będzie dobrym pomysłem.

Salon to wizytówka naszego mieszkania, należy poświęcić mu dużo uwagi. Jeśli jednak nie chcemy podejmować się tego zadania samodzielnie, można zwrócić się do projektantów wnętrz, którzy na pewno zaaranżują salon według naszych potrzeb i wymagań.