Zalety basenów rehabilitacyjnych ze stali

Chcąc realizować świadczenia rehabilitacyjne na basenie, należy wybrać obiekt, który zapewni zarówno pacjentom, jak i rehabilitantom odpowiednie warunki do ćwiczeń. Baseny rehabilitacyjne powinny być dostosowane do potrzeb osób starszych i ograniczonych ruchowo. Powinny być bezpieczne i higienicznie czyste. Dlatego w roli basenów rehabilitacyjnych najlepiej sprawdzają się niecki ze stali nierdzewnej.

Rehabilitacja w wodzie – co warto wiedzieć?

Rehabilitacja w wodzie polega na wykonywaniu ćwiczeń wzmacniających układ kostno-stawowy i mięśniowy. Pacjenci mogą wykonywać w wodzie proste, powtarzalne ruchy, co zwykle ma miejsce na początku rehabilitacji, albo bardziej zaawansowane ćwiczenia, podczas których muszą pamiętać o prawidłowym oddychaniu.

Celem rehabilitacji prowadzonej na basenie jest usprawnienie i wzmocnienie układu ruchu, ale basen korzystnie wpływa także na układ krążenia i układ limfatyczny. Poza tym kąpiele w wodzie wspaniale relaksują, a tym samym koją układ nerwowy i przyczyniają się do redukowania bólu. Fizjoterapia w wodzie to doskonałe narzędzie do rehabilitacji pacjentów niezależnie od ich wieku. Oczywiście aby cały proces mógł zostać przeprowadzony poprawnie, konieczny jest dobry instruktor oraz odpowiednio przygotowany basen rehabilitacyjny.

Czym jest basen rehabilitacyjny?

Basen rehabilitacyjny to taki, który wykorzystywany jest do ćwiczeń i terapii. Basen nie może być zbyt głęboki, ponieważ korzystają z niego zarówno osoby umiejące pływać, jak i takie, które tej umiejętności nie nabyły. Nie może być też zbyt płytki, ponieważ wiele ćwiczeń wykonywanych jest w pozycji stojącej. Istotny jest również sposób wykonania zejścia do basenu. Śliskie, zbyt płytkie schodki zdecydowanie nie sprawdzą się w tej roli. Należy pamiętać, że z basenu niejednokrotnie korzystają osoby ograniczone ruchowo, które poruszają się wolno i ostrożnie.

Stalowe niecki basenowe spełniają wyżej wymienione wymagania. Nieckę basenową ze stali można wykonać w taki sposób, by miała łagodne zejście i różne poziomy głębokości. Dzięki temu z basenu będą mogły korzystać osoby w różnym wieku, w tym również dzieci. Stal nierdzewna to materiał elastyczny, umożliwiający kształtowanie różnorodnych niecek basenowych, dlatego świetnie nadaje się do produkcji basenów rehabilitacyjnych.

Rehabilitacyjne baseny ze stali

Stalowe niecki basenowe mają gładką powierzchnię, są szczelne i higienicznie czyste. Korzystanie z takiego basenu jest bezpieczne nawet dla osób, które dość łatwo „łapią” różnego rodzaju infekcje. Baseny rehabilitacyjne ze staliłatwo utrzymać w czystości, ponieważ zabrudzenia nie przywierają do gładkiej powierzchni, ponadto stal świetnie znosi działanie chemii basenowej.

Kolejną zaletą basenów ze stali nierdzewnej jest to, że można je wyposażyć w niezliczoną ilość atrakcji. Basen rehabilitacyjny może zatem posiadać szereg udogodnień i elementów, dzięki którym terapia w wodzie stanie się nie tylko skuteczna, ale i atrakcyjna dla pacjenta. Jeśli ćwiczenia fizyczne sprawiają pacjentowi przyjemność, ich efekty pojawią się szybciej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *