Zawieszki do bransoletek – rodzaje

W przeciwieństwie do kolczyków i krótkich naszyjników, biżuteria noszona na nadgarstku nie wpływa w żaden sposób na wygląd twarzy. Kolczyki w kolorze odpowiednim dla danego typu kolorystycznego mogą rozświetlić cerę i podkreślić barwę tęczówki oka, natomiast zegarek lub bransoletka sprawdzają się jako dodatki podkreślające charakter stylizacji. Bransoletki wykonuje się z różnych materiałów, począwszy od włóczki, poprzez tworzywa sztuczne, skończywszy na metalach szlachetnych. Wiele z nich doskonale prezentuje się w duecie z zawieszką. Zawieszki do bransoletek potrafią całkowicie odmienić wygląd biżuterii.

Do jakich bransoletek pasują zawieszki?

W sklepach z biżuterią możemy znaleźć szeroki wybór bransoletek różnego typu. Sporym zainteresowaniem cieszą się bransoletki sznurkowe, rzemykowe i skórzane, które mogą stanowić ciekawy element stylizacji w stylu boho. Po tego typu bransoletki sięgamy zwłaszcza latem – gołe nadgarstki zachęcają do noszenia wielu kolorowych ozdób. Dokładając do nich kolejne zawieszki do bransoletek, możemy stworzyć bardzo ciekawe, letnie kompozycje.

Zawieszki nieszczególnie pasują natomiast do bransoletek silikonowych. Poza tym noszenie prostych bransoletek silikonowych w określonym kolorze zwykle związane jest z jakąś ideologią, przynależnością do określonego kręgu kulturowego albo ma związek z prowadzoną akcją charytatywną lub promocyjną.

Zawieszki można łączyć z bransoletkami skórzanymi, ale pod warunkiem, że nie chodzi o grube, rockowe bransolety ozdobione ćwiekami. Natomiast cieńsze bransoletki dobrze komponują się z zawieszkami w kolorze srebrnym albo złotym.

Zawieszki pasują do bransoletek ze złota lub srebra, pod warunkiem, że da się je łatwo przypiąć/nawlec. Najprostsze jest to w przypadku cienkich bransoletek łańcuszkowych i niektórych bransoletek koralikowych. Natomiast zawieszki do bransoletek nie będą pasowały do grubych i sztywnych bransolet w formie obręczy.

Zawieszki do bransoletek i ich rodzaje

Zawieszki do bransoletek możemy podzielić na kilka rodzajów. Najpopularniejsze są zawieszki na karabińczykach lub większych oczkach, za pomocą których można je przypiąć od bransoletki. Takie zawieszki mają często formę symboli – popularne są zwłaszcza zawieszki w kształcie serc, czterolistnej koniczyny, podkowy, sowy, znaku nieskończoności, motyla itd. Część z nich ma charakter wyłącznie dekoracyjny, inne rzeczywiście traktowane są jako symbole. Obok tego sporym zainteresowaniem cieszą się zawieszki z kamieni szlachetnych i półszlachetnych osadzone w złocie lub srebrze, a także niewielkie okrągłe zawieszki, pod pewnymi względami przypominające medaliony.

Kolejnym rodzajem zawieszek są charmsy. Przypominają sporej wielkości koraliki, chociaż rzadko mają kształt kuli. Częściej są to bogato zdobione wielokąty. Charmsy dobrze sprawdzają się w przypadku cienkich bransoletek.

Obok tego wyróżniamy zawieszki przeznaczone do wpinania w obręcz bransoletki i tym samym zmieniające jej średnicę. Działa to trochę na zasadzie bransolety do zegarka. Takie zawieszki nazywa się linkami – świetnie sprawdzają się w przypadku bransoletek komponowanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *