Trendy w świecie biżuterii – kolczyki srebrne komponowane

Zima w Polsce trwa w najlepsze, ale wiele osób powoli zaczyna myśleć o kolejnym sezonie. Przed rozpoczęciem wiosny warto dokonać przeglądu szafy i uzupełnić braki w garderobie i dodatkach. Odświeżenie szafy nie polega jednak na kupieniu wszystkiego, co w danej chwili uznaje się za modne. W zupełności wystarczy, jeśli wybierzemy dla siebie jeden spośród obowiązujących trendów. Jeżeli chodzi o trendy w świecie biżuterii, warte uwagi są zwłaszcza kolczyki srebrne komponowane.

Kolczyki ze srebra – dla kogo?

Biżuterię wykonuje się obecnie z różnych materiałów, począwszy od klasycznego złota, poprzez platynę i stal szlachetną, skończywszy na biżuterii sztucznej z matali nieszlachetnych i różnego rodzaju tworzyw. Niezaprzeczalnie jednak największą popularnością cieszy się biżuteria „prawdziwa”, czyli wykonana ze złota lub srebra. Złoto jest kruszcem cenniejszym od srebra, bo i rzadziej występuje w przyrodzie. Niemniej przekonanie, że złoto jest dla bogaczy, a srebro dla osób o niższym statusie społecznym, dawno odeszło do lamusa.

Dziś każdy może nosić to, na co tylko ma ochotę. Nie ma przepisów regulujących kwestię noszenia biżuterii. Podczas wyboru błyskotek dla siebie czy swoich bliskich możemy kierować się jednak kolorystyką i tym, że biżuteria srebrna lepiej wygląda w zestawieniu z chłodnym typem urody, a biżuteria złota z ciepłym. Idąc tym tropem, srebro pięknie komponuje się z jasną cerą oraz blondem i brązem w chłodnych tonacjach. Pięknie podkreśla niebieski i szary kolor tęczówki oka. Warto mieć to na względzie, gdy kupujemy biżuterię przeznaczoną do noszenia blisko twarzy, a więc również kolczyki srebrne komponowane.

Biżuteria komponowana – na czym to polega?

Biżuteria komponowana nazywana jest również modułową. Wszystko dlatego, że składa się właśnie z modułów, które można ze sobą dowolnie łączyć, tworząc ciekawe zestawy. Najpopularniejszym rodzajem biżuterii komponowanej są bransoletki modułowe. Składają się z rzemyka/łańcuszka, na którym można umieszczać dowolne charmsy i zawieszki, albo z szeregu linków, które spina się ze sobą, tworząc grubszą bransoletę.

Biżuteria modułowa jest doskonała dla tych, którzy lubią praktyczne rozwiązania. Teoretycznie kupujemy jeden produkt, ale dzięki dodawaniu i odejmowaniu kolejnych modułów i zawieszek, możemy stworzyć biżuterię na każdą okazję. Taki pomysł spodobał się wielu osobom, co sprawiło, że oprócz bransoletek komponowanych dużą popularność zdobyły kolczyki komponowane.

Kolczyki srebrne komponowane na wiele okazji

Kolczyki komponowane to zazwyczaj kolczyki wkrętki, do których można przyłączać kolejne zawieszki, tym samym regulując ich długość. Kolczyki w najprostszej wersji będą odpowiednie na co dzień, nieco dłuższe sprawdzą się na uroczystej kolacji, a najbardziej ozdobna wersja uzupełni kreację balową. W przypadku tego typu kolczyków niezwykle ważna jest jakość, ponieważ w różnych wersjach mogą być noszone właściwie codziennie. Poza tym częste przypinanie i odpinanie zawieszek może zniekształcić i zarysować kiepskiej jakości biżuterię. Dlatego kupując kolczyki srebrne komponowane, zwróćmy uwagę na próbę srebra, ale i sposób wykonania biżuterii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *