Biuro rachunkowe Bielsko

Biuro rachunkowe Bielsko – koszty usług księgowych

Każde biuro rachunkowe Bielsko posiada własny cennik usług księgowych. Zwykle nie jest od podawany do publicznej wiadomości, a o cenach można porozmawiać dopiero po przedstawieniu problemu, z jakim przychodzimy do księgowego. Koszt konkretnej usługi bardzo często ustalany jest indywidualnie. Mimo to da się nakreślić, jak obecnie kształtują się przybliżone koszty usług księgowych.

Ile kosztuje prowadzenie księgowości firmy?

Na tak postawione pytanie nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Najpierw należałoby określić, jakiego rodzaju usługi księgowe będą na rzecz firmy świadczone. Czy biuro rachunkowe Bielsko ma prowadzić uproszczoną księgowość, czy też księgowość w pełnym zakresie? Czy chodzi jedynie o finanse i podatki, czy też sprawy kadrowe? Jak duża jest firma, czym się zajmuje, czy ze względu na charakter prowadzonych działań wymaga specjalnego podejścia? Gdzie znajduje się przedsiębiorstwo, jak wygląda kwestia dojazdów, jak częste kontakty będą potrzebne?

Odpowiedź na te i inne pytania pozwoli na ustalenie zasad współpracy i opracowanie indywidualnego cennika usług księgowych. Można się spodziewać, że w przypadku większości biur rachunkowych cennik ten będzie wyglądał podobnie, ale pamiętajmy, że chcąc wybrać dobre biuro rachunkowe Bielsko, nie powinniśmy kierować się wyłącznie cenami.

Biuro rachunkowe Bielsko – comiesięczna kontrola nad wydatkami

Dzięki współpracy z dobrym biurem rachunkowym przedsiębiorca nie musi martwić się o sprawy księgowe, a może zająć się rozwijaniem działalności i pomnażaniem zysków. Dobrze jednak, jeśli kolejne inwestycje będzie planował w porozumieniu ze specjalistą w tej dziedzinie. Dobre biuro rachunkowe Bielsko nie tylko dopilnuje spraw księgowych, ale i oceni ryzyko finansowe planowanych inwestycji i będzie kontrolować płynność finansową firmy. Comiesięczna kontrola nad wydatkami ma duże znaczenie dla sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Natomiast podstawowe koszty podstawowych usług księgowych zwykle prezentują się następująco (ceny netto):

– podstawowa księgowość, prowadzenie księgi przychodów i rozchodów bez VAT,  bieżąca ewidencja dokumentów, rozliczenia z ZUS, przygotowanie deklaracji podatkowych – od około 100 zł miesięcznie;

– prowadzenie księgi przychodów i rozchodów, a także ewidencji VAT – od około 200 zł miesięcznie;

prowadzenie pełnej księgowości, a w tym sporządzanie sprawozdań finansowych, przygotowywanie deklaracji podatkowych, ewidencjonowanie środków trwałych, reprezentowanie przed US i innymi instytucjami – od około 500 zł;

– prowadzenie spraw kadrowo-płacowych – od 50 zł za pracownika.

Oczywiście biuro rachunkowe może świadczyć także szereg innych usług, m.in. sporządzać wnioski kredytowe i wnioski o dofinansowania z programów rządowych i unijnych, sporządzać sprawozdania finansowe, plany biznesowe i wiele innych. Należy to potraktować jako inwestycję w sprawne działanie firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *