Ciekawe zaproszenia ślubne

Ciekawe zaproszenia ślubne

Obowiązkowym elementem przygotowań do ślubu i wesela jest zakup bądź wydruk zaproszeń ślubnych. Zaproszenia można kupić w księgarni lub sklepie z artykułami papierniczymi, ale coraz więcej par rezygnuje z takiego rozwiązania i decyduje się na wydruk zaproszeń na podstawie indywidualnego projektu. Narzeczeni mogą sami przygotować taki projekt, ale ciekawe zaproszenia ślubne powstają najczęściej dzięki dobrej współpracy przyszłych małżonków i profesjonalnego grafika.

Projektowanie zaproszeń na ślub

Projektując zaproszenia ślubne, należy mieć na uwadze zarówno warstwę tekstową, jak i graficzną. O ile z przygotowaniem tekstu zaproszenia narzeczeni nie powinni mieć większych trudności, o tyle opracowanie projektu graficznego wymaga już pewnych umiejętności. Dlatego warto zlecić to zadanie profesjonalnemu grafikowi, najlepiej takiemu, który współpracuje z drukarnią realizującą druk zaproszeń.

Grafik może opracować projekt od zera, ale dobrze, jeśli narzeczeni mają już jakąś wizję zaproszeń. Mogą o niej opowiedzieć, pokazać zdjęcia zaproszeń, które im się podobają bądź też przedstawić własnoręczne szkice. Niektóre pary stawiają na oryginalne rozwiązania, inne zwracają uwagę na aktualne trendy w branży ślubnej. Niezależnie od stylu zaproszenia na ślub, najważniejsze jest, by było estetyczne i czytelne, ale jeśli projekt zostanie wzbogacony o jakieś ciekawe, wyróżniające go elementy, dodatkowo podniesie to jego wartość. Ciekawe zaproszenia ślubne często trafiają do pudeł z pamiątkami, zwłaszcza jeśli nawiązują do motywu przewodniego ślubu i wesela.

Ciekawe zaproszenia ślubne

Przed przystąpieniem do pracy nad projektem zaproszenia, warto prześledzić blogi o tematyce ślubnej i obejrzeć propozycje ciekawych zaproszeń na tę wyjątkową uroczystość.

Sporym zainteresowaniem cieszą się zabawne zaproszenia na ślub, nawiązujące do kreskówkowych lub komiksowych motywów, albo wykorzystujące wizerunek filmowych par wszech czasów. Zabawne zaproszenia ślubne to również te, na których nadrukowano śmieszne powiedzonka lub wykorzystano grę słów. Uśmiech na twarzach gości wywołają również zaproszenia w zabawny sposób nawiązujące do zainteresowań narzeczonych, zwłaszcza jeśli mowa o jakimś ciekawym hobby.

Niestandardowy wygląd zaproszeń na ślub

Jako ciekawe zaproszenia ślubne można z pewnością uznać projekty o niestandardowym kształcie. Standardem jest zaproszenie o prostokątnym kształcie, pojedyncze bądź podwójne, które z łatwością zmieści się w kopercie. Niektórzy narzeczeni szukają ciekawszych rozwiązań i decydują się na wydruk zaproszeń w kształcie serca, owoców, kwiatów, płyt CD, a nawet lodów. Wśród ciekawych propozycji można wymienić również zaproszenia-wachlarze oraz zaproszenia-pudełka. Ostatnie rozwiązanie cieszy się coraz większym zainteresowaniem i wykorzystywane jest już nie tylko w przypadku zaproszeń na ślub, ale również zaproszeń komunijnych czy też zaproszeń na chrzest.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *