naszyjniki

Kiedy zakładać naszyjniki, a kiedy lepiej tego unikać?

Naszyjnik to rodzaj biżuterii zapinanej na szyi. Z tego powodu nie do każdego stroju można go nosić, ponieważ niekiedy całkowicie znika pod ubraniem, innym razem nie pasuje do kroju i zdobień na odzieży. Oczywiście to, czy do danej bluzki lub sukienki możemy nosić naszyjniki, uzależnione jest również od budowy sylwetki a także tego, czy oprócz naszyjnika zakładamy biżuterię innego rodzaju.

Do jakich ubrań pasują naszyjniki?

Głębokie dekolty

Naszyjniki pasują do bluzek z dużym dekoltem, niezależnie od tego, z jakim typem dekoltu mamy do czynienia. Może to być dekolt okrągły, karo, serce, kopertowy, dekolt w serek, a także lejący typu woda. Długość naszyjnika uzależniona jest nie tyle od kształtu dekoltu, co przede wszystkim od jego głębokości. Naszyjnik powinien kończyć się powyżej linii dekoltu, tak by wisiorek przylegał do ciała i nie chował się pod ubraniem. Jeśli chodzi o długość naszyjnika, spore znaczenie ma również budowa sylwetki, szczególnie szyi i ramion, ale o tym w dalszej części artykułu.

Gładkie bluzki i sukienki pod szyję

Naszyjniki pasują również do bluzek i sukienek kończących się pod szyją. Szczególnie dobrze wyglądają w zestawieniu z jednokolorowymi, gładkimi ubraniami, które stanowią dla nich swego rodzaju tło. Naszyjnik na gładkiej bluzce staje się ważnym elementem stylizacji. Bez niego wyglądałaby nudno i nijako. Oczywiście chodzi tu przede wszystkim o większe naszyjniki, które są często jedynym elementem biżuteryjnym. Jeśli jednak postawimy na cieńszy łańcuszek, warto połączyć go z kilkoma innymi subtelnymi dodatkami.

Golfy

Naszyjniki śmiało można nosić do golfów, zarówno tych cienkich, mocno opinających sylwetkę, jak i grubych, wełnianych swetrów typu oversize. Do grubych golfów pasują nieco dłuższe naszyjniki z ozdobną zawieszką. Najlepiej jeśli naszyjnik kończy się poniżej obojczyków. Jeśli mamy do czynienia z cienkim golfem, ciekawym rozwiązaniem mogą być zestawy składające się z dwóch lub trzech subtelnych naszyjników z drobnymi zawieszkami, korale, a także naszyjniki Marco Bicego.

Typ sylwetki a naszyjniki

Osoby, które mają krótką szyję, nie powinny sięgać po najkrótsze naszyjniki, które dodatkowo optycznie skracają szyję. Kolie i chokery z całą pewnością nie są wskazane w przypadku osób mających tzw. drugi podbródek. W takiej sytuacji powinniśmy unikać wszystkiego, co ściśle przylega do szyi. Od długości wisiorka zależy też to, czy uda nam się wysmuklić sylwetkę i nadać jej kobiecych kształtów. Jeśli chcemy podkreślić biust, naszyjnik powinien kończyć się w jego okolicach, a jeśli zależy nam na podkreśleniu wcięcia w tali, wisiorek powinien sięgać poniżej linii biustu – miejsca, w którym kobieca sylwetka ulega naturalnemu zwężeniu.

Kiedy nie nosić naszyjników?

Z biżuterią nie należy przesadzać, dlatego jeśli mamy w uszach, długie, bogato zdobione kolczyki, zrezygnujemy z naszyjnika. Naszyjnik zbędny jest także w przypadku koronkowych bluzek kończących się pod szyją oraz falbaniastych stójek i żabotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *