Zawieszki na bransoletki

Zawieszki na bransoletki – jakie wybrać?

Niektóre bransoletki dobrze prezentują się bez dodatkowych ozdobników, a inne – w duecie z ciekawą zawieszką. Zawieszki na pewno nie są wskazane w przypadku grubszych bransoletek i sztywnych obręczy wysadzanych kamieniami. Zatem do jakiego typu biżuterii pasują zawieszki na bransoletki i jak wybrać odpowiedni model?

Zawieszki na bransoletki i ich rodzaje

Zawieszki na bransoletki można podzielić na kilka rodzajów. Najbardziej popularnym są zawieszki-symbole na karabińczykach, które przypina się do bransoletek. Jakiego rodzaju są to symbole? Bardzo różne, symbolizujące szczęście, miłość wieczność, ale też litery czy talizmany. Obok tego wyróżniamy dłuższe zawieszki w formie łańcuszków, które mogą w ciekawy sposób oplatać nadgarstek, a nawet łączyć bransoletkę z pierścionkiem. Kolejną grupę stanowią zawieszki do bransoletek modułowych, które wpina się w obręcz bransoletki, jednocześnie zmieniając jej obwód. Ostatnią kategorią stanowią tzw. charmsy, czyli bogato zdobione koraliki, które nawleka się na bransoletkę.

Do jakich bransoletek pasują zawieszki?

Niektóre zawieszki są na tyle uniwersalne, że z powodzeniem można je zawiesić na większości bransoletek. Dotyczy to przede wszystkim zawieszek na karabińczykach, które można wpiąć w dowolnym miejscu, bez konieczności zdejmowania i ponownego nawlekania na bransoletkę innych ozdób. Charmsy są już bardziej problematyczne. Przede wszystkim nie zmieszczą się na grubsze bransoletki, ani też takie, które ozdobiono przytwierdzonymi na stałe koralikami. Z kolei zawieszki w formie wpinanych linków można umieścić tylko na wyposażonych w odpowiedni mechanizm bransoletkach komponowanych.

Klasyczne zawieszki na bransoletki pasują do różnych typów bransoletek, ze szczególnym uwzględnieniem bransoletek łańcuszkowych, sznurkowych i koralikowych (dobrze, jeśli pomiędzy koralikami jest odrobina luzu).

Jakie zawieszki na bransoletki wybrać?

W sklepach z biżuterią możemy kupić najróżniejsze zawieszki na bransoletki. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Ale skąd wiadomo, które modele są w danym momencie najmodniejsze?

Aby kupić modną zawieszkę, warto prześledzić najnowsze kolekcje od światowych marek biżuteryjnych. Oczywiście to nie oznacza, że podobne modele nie pojawiły się już w starych kolekcjach, ale czasem trudno je wyśledzić, jeżeli nie mamy wiedzy na temat aktualnych trendów na rynku biżuteryjnym. Taką widzę można zdobyć przeglądając rozmaite blogi i czasopisma poświęcone tematyce modowej. Warto odwiedzić zwłaszcza firmowe blogi prowadzone przez producentów i sprzedawców błyskotek.

Modne zawieszki na bransoletki

W zbliżającym się wielkimi krokami sezonie wakacyjnym bardzo modna będzie duża, wyrazista biżuteria. Dlatego warto postawić na większe, kolorowe zawieszki, stanowiące ciekawy dodatek do wakacyjnej stylizacji. Mile widziane są wszelkiego rodzaju piórka, chwosty, listki i etniczne motywy, które świetnie wpisują się w wakacyjny klimat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *